Administrative & Technical Staff

S.V.K.P. & Dr. K.S.RAJU ARTS & SCIENCE COLLEGE, PENUGONDA
AIDED SUPPORTING STAFF

&

                                    S.V.K.P. & Dr. K.S.RAJU ARTS & SCIENCE COLLEGE, PENUGONDA
                                                                   UN-AIDED SUPPORTING STAFF

AIDED SUPPORTING STAFF

Name of the Incumbent Designation
S. Suryanarayna, M.A., PGDCA Senior Assistant
K. Srinivasu, B.A.,  Junior Assistant
G. Bhaskara Rao  Store Keeper
K. Rama Krishna  Store Keeper
R. Srinivas  Record Assistant
P. Srinivasa Raju  Technician
K. Satyanarayana  Herbarium Keeper
P.CH. Sakthi Raju  Office Subordinate
K.G. Naga Raju, M.B.A., PGDCA.,  Office Subordinate
 K. Naresh, B. A.,  Office Subordinate
N. Anil Kumar, M. Sc.,  Office Subordinate
A. Venkata Rao  Office Subordinate
M.Hema Srikanth,B.A., Office Subordinate
 M. Subbi Reddy  Gardener-cum-Waterman
N. Naga Babu  Scavenger
P. Malleswara Rao  Watchman
A. Satyanarayana Office Subordinate(DEPUTED STAFF)

UN-AIDED SUPPORTING STAFF

 

Sl.No Name of the Incumbent Designation
 1 S.V. Sita Ratnam, B. A., Record Asst.,
 2 T. Srinivasa Reddy, M. A., M.L.I.Sc., Assistant Librarian
 3 N. Srinivasa Rao, B. Sc., PGDCA, Record Asst.
 4 K.V.V. Satyanarayana, B. A., Record Asst.,
 5 P. Govinda Raju, M. A., Record Asst.,
 6 T. Suguna, B. A., Record Asst.,
 7 P. Subrahmanyeswara Rao, B. A., Record Asst.,
 8 K. Chalapathi Rao, M. A., Record Asst.,
 9 P. Gopi Krishna, M. A., M.L.I.Sc., Record Asst.,
10 P. Lenin Babu, B. A., PGDCA, Programmer
11 B.V. Gopala Krishna, M. A., Record Asst.,
12 P.V. Satyanarayana, M. A., Record Asst.,
13 K. Srinivas Lab Asst.,
14 P. Venkatesh, B. A., Record Asst.,
15 N. Vijaya Saradhi, M.B.A., GNIIT., MIS., Hardware Engineer
16 M. Sitaramayya, B.A., Record Asst.,
17 M. Chandra Prasad, M. A., Record Asst.,
18 N.S.V. Prasad Lab Asst.,
19 N. Venkata Seshaiah Lab Asst.,
20 S. Satyanarayana, B. A., Record Asst.,
21 R. Mutyala Rao ,M.A. B.Ed., Record Asst.,
22 Y. Rama Rao Sports Asst.
23 K. Satyavathi Sweeper
24 G. Naga Mani Sweeper
25 Ch. Padma Sweeper
26 D. Lakshmi Sweeper
27 J. Vasudeva Rao, M. Com., D.I.S.M., Record Asst.,
28 K. Koteswara Rao Gardener
29 Sk.Jilani Watch Man
30 T. Satyanarayana Night Watchman
31 B.V.Nageswara Rao Electrician
32 B.Suryanarayana Scavenger

 

Help-Desk